Selen İsminin Anlamı Nedir? Selen İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

30.07.2022 13:18 Son Güncelleme: 30.07.2022 13:19 Selen İsminin Anlamı Nedir?
Selen, gürültü, ses ya da haber, data anlamlarına gelir. Selen isminin öteki anlamları içinde bolluk, varlık ve yakın çevre anlamları da mevcuttur.
Selen İsmi Kur’an’da Geçer mi?
Selen adı Kur’an’da geçmez.
TDK Lügat Anlamı Ne Demek?
Selen isminin TDK lügat anlamı haber, sava, data ya da ses anlama gelir. Ek olarak Selen isminin tavır ve duruş anlamına geldiği de bilinir. 
Selen İsminin Analizi
S: Hayal oluşturmak onlar için bir eğlencedir. Bundan dolayı hayal kurarken aşırıya kaçmaktan asla çekinmezler ve tam bir hayalperest sayılırlar.
E: Ruhsal dünyaları karışık bir yapıdadır. Luk ve üzüntü onlar için bir arada yaşanabilecek iki duygu olarak kabul edilir. L: En yetenekli kişidir. Sanatla alakalı taraflarını bulmak için birçok sanat denerler ve çoğunda da başarı göstermiş olurlar.
E: Ruhsal dünyalarındaki kargaşalık üzüntü ve luğu beraber yaşamalarına sebep olabilir. Bu durum asla hastalık vermez.
N: Sağduyulu bir kişilikleri vardır. Üstün güçleri bulunduğunu ve hislerine oldukça fazla güvenirler.
Selen İsminin Özellikleri Nedir?
Bu kişiler doğuştan önder özelliklerine haizdir. Bulundukları ortamda daima fikirleri sorulur ve düşünceleri önemsenir. Oldukca aşırı istekli oldukları için bu hırslarını işlerinde kullanmaktan da çekinmezler. Liderlik vasıflarının verdiği hükmedici tavırlarından vazgeçebilirlerse toplumsal çevreleri tarafınca daha çok kıymet görmeleri mümkün olur. Kimi zaman emirleri ve fikirleri ile can sıkan bir insana dönüşseler de eğlenmeyi iyi bilirler.
Telaşlı tavırlarını bir kenara bıraktıkları vakit onlar da eğlenmeyi ve boş zaman geçirmeyi tercih ederler. Karar alırken yalnızca kendi düşüncelerini önemser ve öteki insanların fikirlerini umursamazlar. Eğer çevrelerindeki kişilerin fikirlerine ehemmiyet verirlerse daha başarı göstermiş ve daha sevilen bir insan haline de gelebilirler. 
Selma İsminin Anlamı Nedir? Selma İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Son Dakika Haberler