Rejim yapmadan iyi mi kilo verilir?

Rejim yapmadan kilo verilir mi? sorusu hepimiz tarafınca merak ediliyor. Çeşitli rejimler denemiş olsanız da hala istediğiniz kiloda olamayabilirsiniz. Bu durumda yaşamınızda bazı değişimler yapmanız ve bu tarz şeyleri alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Rejim yapmadan zayıflama yöntemlerini Posta.com.tr okurları için araştırdık.
ERİK TÜKETMEYE BAŞLAYIN
Yazları sevmiş olarak tüketilen erik, zayıflama süreçlerine büyük destek oluyor. Erik tokluk hissini artırıyor. Araştırmalar her gün 150 gr erik tüketen kişilerin zayıflama oranlarının artığını söylüyor. Bilhassa atıştırmalık olarak erik tükettiğinizde yağ yakma süreciniz daha süratli hale gelebiliyor. SABAHLARI EGZERSİZ YAPIN
Devamlı yiyecek yemenizden ve iştahınızı durduramamanızdan şikayetçiyseniz sabah egzersizlerini bir rutin haline getirebilirsiniz.
Sabah erken saatte meydana getirilen egzersizler tüm gün zinde kalmanızı sağlıyor. Ek olarak güne hareket ederek adım atmak iştahın kapanmasına destek oluyor.
Sabah egzersizleri ile aldığınız kalorileri daha kısa sürede yakabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaslarınızı da çalıştıracağınız için kilo verirken vücudunuz daha sıkı bir hale gelebilir.
YEMEK YEMEDEN ÖNCE KOKLAYIN
Koku duyusu beslenmenin bir parçası olarak kabul edilir. Sevdiğiniz yiyecekleri koklayarak iştahınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz.
Bilhassa elma ve muz benzer biçimde yiyecekleri kokladığınızda hakkaten iştahınızın kapandığını hissedebilirsiniz. Yiyecekleri yemeden ilkin koklamak aşırı açlık hissini de gideriyor.
Böylece oldukca fazla yiyecek yiyecek istemezsiniz. Yiyecekleri koklayarak zayıflama sürecini daha süratli hale getirebilirsiniz.
HER GÜN 1 FİNCAN YEŞİL ÇAY
Yeşil çay rejim listelerinde en sık yer edinen nebat çayları içinde yer alır. Tertipli tüketilen yeşil çay metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakımını destek sunar.
İçerisindeki kuvvetli antioksidan yardımıyla gün boyu enerji verir. Sabahları içilin 1 fincan yeşil çay, sindirim sisteminin de tertipli çalışmasını sağlar. Vücutta biriken ödem ve toksini kısa sürede atar. Böylece şişkinlik hissinde de kurtulmuş olmuş olursunuz.
DÜZENLİ UYKU ŞART
Uyku ve zayıflama içinde direkt bir ilişki vardır. Bilhassa akşam 10 ve gece 3 arası oldukca tehlikeli sonuç saatler olarak kabul edilir. Bu saatlerde vücut kendini yeniler ve metabolizma oldukca süratli çalışır. Uykuda bile kilo vermek istiyorsanız saatlerinizi düzenlemeniz gerekir.
Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanın. Ek olarak ne olursa olsun 8 saat uyuyun. Böylece zayıflamanızın daha kolaylaştığınız görmüş olacaksınız. Ek olarak her güne daha dinlenmiş ve zinde başlamanız için uyku düzeni koşul.
 

Son Dakika Haberler