PAEM imtihan giriş belgesi alma ekranı e-Devlet: PAEM fiziki parkur ve sözlü mülakat sınavları 2022 ne süre?

Komiser yardımcılığı fiziki yeterlilik ve sözlü imtihan tarihleri PAEM 7. dönem imtihan giriş belgelerinin erişime açılmasının arkasından gündem oldu. Polis Akademisi Başkanlığı’nın web sitesinden meydana getirilen duyuruda 2022 Yılı 7. Dönem İlk Aşama Amirlik Eğitimi Imtihanı giriş belgeleri ile fiziki parkur ve mülakat imtihanı tarihleri gösterildi. Adaylar, PAEM imtihan giriş belgelerini e-Devlet üstünden görüntüleyebilecekler.
PAEM FİZİKİ PARKUR VE MÜLAKAT SINAVLARI NE ZAMAN?
28 Temmuz-05 Ağustos 2022 (30 Temmuz 2022 hariç) tarihleri içinde Fiziki Yeterlilik ve 29 Temmuz-06 Ağustos 2022 (30 Temmuz 2022 hariç) tarihleri içinde Mülakat/Sözlü Sınavları Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde yapılacak olup, sınava girmeye hak kazanan adayların Imtihan Giriş Belgeleri yayınlanmıştır. PAEM SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI
Polis Akademisi Başkanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı;
Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 3201 sayılı Güvenlik Teşkilatı Kanununun 55’inci maddesi ve Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, lisans mezunu polis memurları arasından İlk Aşama Amirlik Eğitimi için Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne (925 ) adam ve (75) hanım olmak suretiyle (1000) talebe alınacaktır. Adaylar PAEM imtihan giriş belgelerini www.pa.edu.tr web sitesi üstünden e Devlet ekranından T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile alabilecekler.
7. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ
FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU İÇİN TIKLAYINIZ
FİZİKİ YETERLİLİK PARKUR TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika Haberler