Galaxy S22 yeni renk seçenekleri ile görücüye çıkacak

Şirket tarafınca bugün meydana getirilen resmi açıklamaya nazaran, Bora Moru adı verilen yeni renkteki Galaxy S22 modeli de, 10 Ağustos’ta düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak ve derhal peşinden da online mağazadaki yerini alacak.
Aslına bakarsak Samsung’un Bora Moru isimlendirmesi bizlere oldukca mantıklı gelmedi. Şu sebeple “Bora” kelimesi Kore dilinde esasen mor anlamında geliyor. Bu açıdan bakıldığında Koreliler için bu ismin anlamı Mor Mor olacaktır. Sadece biz gene de Samsung’un isimlendirmesini kullanalım ve Galaxy S22 Bora Moru hakkında informasyon vermeye devam edelim.
Cenup Koreli teknoloji devinin yeni satışa sunmuş olacağı bu renk seçeneği yalnızca Galaxy S22 modeli için geçerli. Şu demek oluyor ki serideki öteki modeller bu renkten esin alamayacaklar. Öte taraftan firmanın esasen bir mor renk seçeneği var diyenler de olabilir derhal bu eleştiriye de cevap verelim. Samsung’un hali hazırda satışta olan mor renk seçeneği aslına bakarsak daha oldukca lilaya kaçan bir renk. Hem de bu modelin dış kasası ve kamera adası da nefes altın renginde. Sadece yeni satışa sunulacak olan Bora moru, tamamen mor renkte olacak. Kim bilir Samsung, hem kasa çevresinde hem de öteki bölgeler de iki renk seçeneğini de mor renginden yana kullandığı için Korece “mor mor” anlamına gelen bu adı kullanmıştır, kim bilir?
 

Son Dakika Haberler