Fındık tutarları açıklandı mı? Fındık tutarları ne vakit açıklanacak 2022?

Üreticinin merakla beklediği gün geldi. Fındık fiyatlarına ilişkin izahat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca yapılacak. İşte süreçte son durum…
FINDIK FİYATLARI 2022 AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin “Cumhurbaşkanımız ilk olarak burada toplu açılış törenine katılacak. Sonrasında partililerimiz ile buluşacak ve akabinde de bölgemizi ilgilendiren ve ortalama 8 milyon insanı ilgilendiren fındığın fiyatı açıklanacaktır. Cumhurbaşkanımız, tüm Karadeniz Bölgesi’ne fındık fiyatını buradan duyuracak” dedi.
Fındık tutarları hemen hemen açıklanmadı sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı izahat ile beraber ortaya çıkacak. Fiyatların duyurulacağı izahat CNN TÜRK canlı yayınından takip edilebilecek.  
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA DUYURMUŞTU
Mevzuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içi TRT hususi yayınında ‘Şimdi bu hafta sonu sözgelişi ben Ordu’ya gidiyorum. Ordu’da da orada şimdi her insanın beklentisi ‘Acaba fındık tutarları ne olacak’. Açıklayacağız doğal, işimiz o. Esasen kısaca çayın olduğu yerde onu açıklıyoruz, buğdayın olduğu yerde buğdayı açıklıyoruz. Şimdi fındığın olduğu bölgeler Trabzon, Ordu, Samsun, Sakarya, Düzce, vesaire onların da artık şu anda mevsimi geldi. Şu demek oluyor ki alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal’in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz sayı açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği her neyse biz bu açıklamayı yaparız; fakat bu açıklamayı yaparken de tüm fındık müstahsilini asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz.’ açıklamasında bulunmuştu.
 

Son Dakika Haberler