Bilge Öztürk: Evliliğin zorunluluğunu hissetmiyorum

Bilge Öztürk’ü ilk olarak Megastar Tarkan’ın sevgilisi olarak tanımıştık. Tarkan ile Bilge Öztürk, 7 senelik birlikteliklerini sonlandırmıştı. Bilge Öztürk, geçtiğimiz yaz mutluluğu fotoğrafçı Bennu Gerede’nin oğlu Daren Gerede Erkaya’da bulmuştu. Öztürk, daha ilkin kendisinden 22 yaş minik sevgilisiyle ilişkisi hakkında, “Üç aydır birlikteyiz. Daren Gerede ile birlikteyim, mutluyuz” diye konuşmuştu.
Peşinden Erkaya ile mutluluğunu gözler önüne seren Bilge Öztürk, beraber çekilen fotoğraflarını kalp emojisi ile paylaşmıştı. Sürpriz aşka ilk yorum ise anne Bennu Gerede’den gelmişti. Birlikteliğe onay verdiğini ifade eden Gerede, “Hayatımda en oldukca sevdiğim varlıklardan biri oğlum Daren… Oldukca hususi bir ruh, oldukca hususi bir varlık ile tanışıp, muhteşem bir beraberlik yaşamaları o denli bana umut ve ışık veriyor ki! Sizi oldukca seviyorum ve seni de inanılmaz seviyorum Bilge’ciğim. Oldukca ve oldukca…” yorumunu yapmıştı.  
Bennu Gerede, oğlu ve sevgilisinin içinde oldukca konuşulan 22 yaş fark hakkında ise “Niçin bir adam oldukca daha yaşlıysa bir hanımdan ve birliktelerse bu oldukça düzgüsel fakat hanım yaşca büyükse erkekten bu bir skandaldır? Bu sana iyi mi bir anlam ifade ediyor.? Yolları kesişen ve beraber esrarengiz bir seyahat yaşayan iki güzel ruhu kutsuyorum. Sizi seviyorum Bilge Öztürk” açıklamasını yapmıştı.
Öztürk ise Bennu Gerede’ye, “Canım Bennu! Senin varlığın, her şeyin oldukca insana ışık ve ümit veriyor. Oldukca sevgi, oldukca saygı ve iyi ki…” sözleriyle cevap vermişti.
 
Öztürk, sonraki haftalarda ise sevgilisini kardeşleri Berna Öztürk ve Belda Öztürk ile tanıştırmıştı. Aileye giren Daren Gerede Erkaya, sevgilisi ve kardeşleriyle objektiflere poz vermişti. O anlamış olur toplumsal medyada paylaşılmıştı.
 
İkili, peşinden ilk kez el ele Nişantaşı’nda objektiflere yansımıştı. Gerede’nin evinden çıkan ve telaşlı halleri dikkat çeken çift, aceleleri olduğundan basın mensuplarının sorularını nazikçe geri çevirmişti. Yurt dışına gezi edeceklerini söyleyen Bilge Öztürk “Şu an birazcık acelemiz var. Yarın yurt dışına çıkacağız. Birazcık onun telaşıyla uğraşıyoruz. Ondan sonra uzun uzun tüm sorularınızı yanıtlayacağız” diye konuşmuştu.
Taze aşıklar, İspanya’ya uçmuştu. İkili, duygusal tatillerinden fotoğrafları Instagram hesaplarından takipçileriyle paylaşmış; Öztürk, sevgilisiyle yer almış olduğu bir fotoğrafı kalp emojisiyle beraber yayınlamıştı. Bennu Gerede ise Öztürk’ün gönderisine, “Of, oldukca güzelsiniz! Sizi seviyorum ve özledim” notunu düşmüştü.
Bilge Öztürk, önceki gün Nişantaşı City’s çıkışı görüntülendi. Bennu Gerede’nin oğlu Daren Gerede ile bir senedir beraber olan Öztürk, evlilikle ilgili soruları cevapladı.
 
Bir senedir kendisinden 22 yaş minik olan Bennu Gerede’nin oğlu Daren Gerede ile mutlu bir ilişki sürdüren Bilge Öztürk “Düğün hazırlığı içinde olduğunuz doğru mu?” sorusu üstüne Öztürk “Düğün hazırlığı şeklinde bir şey yok. Öyleki bir girişimimiz de yok. Geçen de giydiğimiz kıyafetlerden dolayı nişan haberleri çıkmıştı. Genel olarak evlilikle ilgili bir telaşım olmadı asla. Mutlu olduktan sonrasında evlilik durumunun zorunluluğunu hissetmiyorum. Bu iş kalpte bitiyor. Oldukca mutluyum. İnşallah evlilik olsun ya da olmasın uzun süre devam etmesini isterim” diye yanıt verdi.
Aralarındaki yaş farkı ile ilgili olarak Öztürk, “İnsanların birbirleriyle anlaşmasına ve insan sevmesine inanıyorum. Akrabalarım ve çevremde de bu mevzuyla ilgili bir sual ile karşılaşmadım” dedi.
 
Kaptan ehliyeti bulunduğunu ve açık denizlerdeki deneyimlerinden bahseden Öztürk, kendi teknelerini kullandığını belirterek “Bermuda’dan Karayipler’e arkadaşımın teknesini getirdim. Gemilerin kaybolduğu iddia edilen Bermuda Şeytan Üçgeni’nden dolayı tedirgin olmadım değil fakat her neyse ki Bermuda’nın kıyısından geçtik. Bu ilk uzun seyahat deneyimimdi. Ek olarak ‘deniz korsan var mı?’ diye sormuştum. Hala varmış galiba. Küçücük vakalar oluyormuş. 33-34 metrelik bir tekne kullanabiliyorum. Akyaka’da bizim sezonumuz bittikten sonrasında bir üst seviyeye geçmeyi düşünüyorum” dedi.

Son Dakika Haberler